Sportkatted

Epoproff OÜ on alustanud esimesena Eestis spetsiaalselt sportimiseks mõeldud elastsete sportpõrandakatete paigaldamisega.

Epoproff OÜ on läbinud sportpõrandakatete koolituse Sveitsis Conica tehases . Conica on maailmas väga tunnustatud sportpõrandakatete tootja. Kõikidel katetel on olemas ka rahvusvahelised spordialaliitude sertifikaadid.

Sportkatete näol on tegu uudse tehnoloogiaga ning tänu oma erilistele omadustele vähendavad meie spetsiaalsed sportpõrandad nii vigastuse riski kui ka lihasluukonnale langevat koormust ja pinget (kuna katted jäävad pehmed ja elastsed).

Tagatud on sportimiseks vajalikud tingimused, mis toetavad sportlast ega koorma lihasluukonda.

Sportpõrandad on mõeldud turvaliseks ja funktsionaalseks sportimiseks ning neid on saadaval neljas eri variandis. Et leiaksite endale sobivaima, oleme koostanud iga põrandatüübi kohta lühikokkuvõte ning toonud välja kasutusalad ja sihtgrupi.

CONIPUR HG System Family

Point Elastic paigaldussüsteem on mõeldud sisespordiväljakutele. Süsteem koosneb peamiselt 2-3mm paksusest CONIPUR kattest, mis paigaldatakse CONIPUR HG graanulmati peale. Vastab kõikidele asjakohastele normidele ja tehnilistele standarditele. Sertifitseeritud IHF, FIBA ja BWF poolt.

 • Point Elastic sportpõranda näol on tegu 6-kihilise põrandakattega, mis tasakaalustab koheselt löögijõu/põrutuse, vähendades seeläbi vigastuste riski. Point-elastic sportpõrandaid soovitame eelkõige väiksema kehakaaluga inimestele (näiteks lapsed ja noorukid). Tänu oma erilistele omadustele vähendab point-elastic tehnoloogia liigestele langevat koormust.

Sobib mitmeotstarbelistesse spordisaalidesse, koolivõimlatesse. Näiteks käsipall, võrkpall, korvpall, jalgpall; samuti sulgpall, võimlemine, võitluskunstid.

NB! Põrand vastab tuleohutus- ja keskkonnanõuetele. Sertifitseeritud peamiste rahvusvaheliste spordiliitude poolt.

CONIPUR KF System Family

Mixed Elastic sportpõrandate süsteem spordihallide jaoks.

Aluskihiks on prefabritseeritud polüolefiinist vahtmatt. Pealiskihina on kasutatud mugavat CONIPUR’i kõvakatet.

Vastab kõigile asjakohastele normidele ja tehnilistele standarditele. Sertifitseeritud FIBA poolt.

 • 6-kihiline Mixed Elastic sportpõrand sarnaneb oma funktsiooni poolest eelnevalt kirjeldatud point-elastic põrandaga. Mis puutub põranda kaitsvasse otstarbesse, “neelab” see näiteks kukkumise korral põrutusjõu kiirelt endasse. Seda tüüpi põrandakate tagab sportlastele kõrge liikumisstabiilsuse, mis minimaliseerib vigastuste riski.
 • Mitmeotstarbeline kasutusvõimalus. Põrand sobib hästi nii lastele, täiskasvanutele kui ka eakatele. Näiteks spordihallid, pallimängusaalid, jõusaalid, võimlad.

NB! Põrand vastab tuleohutus- ja keskkonnanõuetele. Sertifitseeritud peamiste rahvusvaheliste spordiliitude poolt.

CONIPUR AE System Family

Area Elastic sportpõrandate süsteem sisespordiväljakutele. Area-elastic efekti saamiseks on kasutatud PUR vahtmatti, mis on kaetud puitmaatriksi ja pealismatiga.

Vastab EN 13501 ja EN 14904 standarditele. Minimaliseerib liigestele langeva koormuse.

 • Area Elastic sportpõrand on 5-kihiline põrandakate, mis tänu oma erilisele põrutust vähendavale struktuurile on võrreldes point elastic põrandaga veelgi liigesesõbralikum. Oma osalise puitkonstruktsiooni tõttu tagab põrand sportimisel kõrge liikumisstabiilsuse, mis ühtlasi vähendab vigastuste riski.

Mõeldud eelkõige täiskasvanutele. Sobib erinevatesse pallimängusaalidesse (nt käsipall, võrkpall, korvpall, jalgpall, sulgpall), samuti rullhoki, tantsimise, aeroobika ja ratastoolispordi jaoks.

NB! Põrand vastab tuleohutus- ja keskkonnanõuetele.

 CONIPUR CE System Family

Combined Elastic (kombineeritud) sportpõrandate süsteem sisespordiväljakutele.

Area-elastic koosneb PUR vahtmatist ja puitmaatriksist. Selle peal olev point-elastic kiht koosneb prefabritseeritud elastsest matist ja PUR kattest. Vastab EN 13501 ja EN 14904 standarditele.

 • Combined Elastic 7-kihiline põrandakate ühendab point elastic ja area elastic põrandakatte plussid. Kaitseb lihasluukonda ja muudab liikumise mugavamaks.

Mõeldud eelkõige täiskasvanutele ning nagu eelnevalt nimetatud sportpõrandadki, sobib erinevate spordialade harrastamiseks.

NB! Põrand vastab tuleohutus- ja keskkonnanõuetele.

Kõigi meie pakutavate sportpõrandate põhiliseks koostisosaks on polüuretaan, mis võrreldes teiste põrandakattematerjalidega koondab endasse rohkelt häid omadusi:

 • Saadaval kõigis eri toonides
 • Ühtlase pinnaga
 • Lihtne hooldada
 • Madalate hoolduskuludega
 • Keskkonnasõbralik
 • Renoveerimise korral kerge katta
 • Kohandatavate mehaaniliste omadustega (kõvadus, elastsus, venivus)

Meie paigaldatavad sportpõrandad on heaks kiidetud mitmete spordiliitude poolt:

 • The International Association of Athletics Federations (IAAF)
 • The International Handball Federation (IHF)
 • International Tennis Federation (ITF)
 • The International Basketball Federation (FIBA)
 • Badminton World Federation (BWF)
 • International Association for Sports and Leisure Facilities (IAKS)
 • International Organization for Standardization (ISO)

Kui soovid veel rohkem teada võimalustest, siis külasta Conica kodulehekülge SIIT:

Vaata pilte meie tehtud töödest

või kui sul on tekkinud küsimusi, siis küsi lisainfot siit või aadressil info@epoproff.ee